Font Size

SCREEN

Profile

Menu Style

Cpanel

Filatelistyczny prezent - Foldery, cz.12

Dzisiaj przedstawiamy bardzo atrakcyjny folder dotyczący emisji z cyklu Polski Design zatytułowanej Syrena Sport 1960.
Ze względu na stosunkowo niski nakład tego wydania filateliści będą mieć sporo trudności aby zdobyć obiegową całości z tym walorem. A szkoda, bo walor jest bardzo ciekawy a jego folder promocyjny jest niezwykle atrakcyjny.

30.12.2016 roku Poczta Polska wprowadziła do obiegu znaczek w formie bloku z cyklu Polski Design zatytułowany Syrena Sport 1960. Jego wartości wynosi 6,-. Autorem projektu jest Pani Marzanna Dąbrowska. Nakład wydania to zaledwie 80000 sztuk numerowanych bloków. Znaczek wydrukowano techniką offsetową, na papierze fluorescencyjnym. Znaczek przedstawia prototyp modelu samochodu Syreny Sport z roku 1960 zaprojektowany przez jednego z najwybitniejszych polskich projektantów wzornictwa przemysłowego prof. Cezarego Nawrota a odtworzony przez grupę rekonstrukcyjną założona przez Panów Artura Możejko i Marcina Możejko. Blok poza znaczkiem przedstawia model Syreny sport w dwóch rzutach, od przodu i z boku oraz zdjęcie projektantka samochodu za jego kierownicą. Koperta Pierwszego Dnia Obiegu przedstawia samochód w kilku ujęciach a datownik FDC nawiązuje to tematyki technicznej.
Poza blokiem i kopertą pierwszego dnia obiegu folder zawiera szereg ciekawych informacji na temat samego samochodu, postaci jego projektanta oraz grupy rekonstrukcyjnej powstałem w celu odtworzenia tego kultowego auta.
Sam folder jest niezwykle ciekawy w formie i bardzo starannie wykonany.

Jesteś tutaj: START | Ciekawostki | Filatelistyczny prezent - Foldery, cz.12