Font Size

SCREEN

Profile

Menu Style

Cpanel

Polskie uniwersytety w filatelistyce. Uniwersytet Jagielloński w Krakowie, część 5

Zapraszamy do zapoznania się z kolejną częścią cyklu przygotowanego przez Kolegę Dariusza Świsulskiego poświęconego klasycznym polskim uniwersytetom w filatelistyce i nie tylko. Dzisiaj przedstawiamy piątą i zarazem ostatnią część dedykowaną Uniwersytetowi Jagiellońskiemu.
Kolejne części, poświęcone innym uniwersytetem, ukażą się wkrótce.

Czytaj więcej...

Królewska Fabryka Karabinów w Gdańsku – w filatelistyce

Jest wiele dyscyplin naukowych i obszarów kolekcjonerstwa, które mogą pomóc w opisywaniu historii Królewskiej Fabryki Karabinów (KFK) w Gdańsku (Königliche Gewehrfabrik Danzig). I nie chodzi tu wcale o główny wyrób fabryki jakim była broń palną czy też broń biała. Jedną z takich dziedzin jest filatelistyka.

Czytaj więcej...

Polskie uniwersytety w filatelistyce. Uniwersytet Jagielloński w Krakowie, część 4

Zapraszamy do zapoznania się z kolejną częścią cyklu przygotowanego przez Kolegę Dariusza Świsulskiego poświęconego klasycznym polskim uniwersytetom w filatelistyce i nie tylko. Dzisiaj przedstawiamy czwartą część dedykowaną Uniwersytetowi Jagiellońskiemu.
Kolejne części, poświęcone innym uniwersytetem, ukażą się wkrótce.

Czytaj więcej...

Polskie uniwersytety w filatelistyce. Uniwersytet Jagielloński w Krakowie, część 3

Zapraszamy do zapoznania się z trzecią częścią cyklu przygotowanego przez Kolegę Dariusza Świsulskiego poświęconego klasycznym polskim uniwersytetom w filatelistyce i nie tylko. Na początku stycznia br. zaprezentowaliśmy pierwszą część cyklu, która podobnie, jak opublikowana kilku tygodni później część druga, zainteresowały niemałą grupę polskich filatelistów.
Kolejne części ukażą się wkrótce.

Czytaj więcej...

Polskie uniwersytety w filatelistyce. Uniwersytet Jagielloński w Krakowie, część 2

Kolega Dariusz Świsulski przygotował wieloczęściową prezentację poświęconą klasycznym polskim uniwersytetom w filatelistyce i nie tylko. Na początku stycznia br. zaprezentowaliśmy pierwszą część cyklu, która, jak możemy stwierdzić, zainteresowała niemałą grupę polskich filatelistów.
Dzisiaj zapraszamy do zapoznani się z drugą częścią tego cyklu. Jak zaznaczyliśmy w pierwszym zdaniu, kolejne części ukażą się wkrótce.

Czytaj więcej...

Jesteś tutaj: START | Nauka i technika | FILATELISTYKA TEMATYCZNA