Font Size

SCREEN

Profile

Menu Style

Cpanel

Biblioteka - nowości

Wakacje już za nami, czas wrócić do szkolnych ław. i-KF cały czas nie ustaje w próbach upowszechnienia jak największej ilości wydawnictw filatelistycznych. Dzisiaj, dla spragnionych filatelistycznej wiedzy, przygotowaliśmy kolejną, solidną porcję skanów czasopism oraz wydawnictw zwartych.

Kolekcjonerzy znaków polecenia, znajdą w naszej Bibliotece kolejne roczniki biuletynu "Znaki Polecenia". Do rocznika pierwszego udostępnionego kilka tygodni temu, dołączyliśmy 7 kolejnych i obecnie można zapoznać się już ze wszystkimi biuletynami, które ukazały się w okresie 1990-2003 (łącznie to jest 39 zeszytów). Skany kolejnych roczników informatora "Świat Erek" już wkrótce...

Zupełnie nową pozycją w naszej Bibliotece jest czasopismo "Filatelista Kaliski", wydawane przez Okręg Kaliski PZF, którego prezes, p. Jerzy Bielawski, wyraził zgodę na udostępnienie archiwalnych numerów pisma. Udało nam się to dla większości numerów z lat 2006-2016. Niestety nie mamy dostępu do numerów 1-2 z roku 2006, 3-4 z roku 2008 oraz 1-4 z roku 2009, a także wszystkich sprzed roku 2006. Zwracamy się zatem z apelem do naszych Czytelników, którzy posiadają elektroniczną wersję w/w zeszytów o kontakt i przekazanie nam swoich skanów do udostępnienia. Równie mile widziane jest udostępnienie brakujących nam numerów do skanowania. W obu przypadkach prosimy o kontakt w z tej sprawie na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

W dziale wydawnictw książkowych mamy dla naszych Czytelników aż cztery nowe pozycje. Są to:
- Jerzego Bielawskiego - "Skromna Polka genialną artystką miniatury" - rzecz o projektantce znaczków Watykanu (i nie tylko) Kazimierze Dąbrowskiej,
- Jana Dudzińskiego - "Poczta polowa legionów",
- Włodzimierza Polańskiego - "Jak przewożono pocztę w dawnych czasach",
oraz
- "Frankatury mechaniczne Okręgu Kaliskiego".

W Bibliotece pojawiło się jeszcze jedno, zupełnie nowe pismo - absolutna perełka w naszej kolekcji: pierwsze po II wojnie światowej polskie czasopismo filatelistyczne o nazwie "Pionier Filatelistyczny". Skany jedynych dwóch numerów, które się ukazały, publikujemy dzięki uprzejmości Kol. Wojciecha Szeptowskiego z Radomia, który te skany wykonał.

Chcielibyśmy korzystając z okazji prosić naszych Czytelników o współudział w tworzeniu naszej cyfrowej filatelistycznej biblioteki i podzielenie się z nami - a tym samym z innymi Użytkownikami naszej strony internetowej - swoimi elektronicznymi wersjami czasopism i wydawnictw filatelistycznych, których do tej pory jeszcze nie opublikowaliśmy. Dla przekazanych materiałów sprawdzimy prawa autorskie i, jeśli będzie to wymagane, wystąpimy o zgodę na publikację do aktualnych posiadaczy tych praw, a następnie - opublikujemy je. Zainteresowanych współtworzeniem Biblioteki prosimy o kontakt na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Życzymy miłej lektury!

Jesteś tutaj: START | O NAS | Współpraca | STRONA GŁÓWNA | Biblioteka - nowości