Font Size

SCREEN

Profile

Menu Style

Cpanel

Chwilowe ograniczenia w dostępie do strony

Uprzejmie informujemy, że prowadzimy prace konserwacyjne i modernizacyjne. W związku z tym dostęp do niektórych funkcjonalności związanych z Centralną Biblioteką Literatury Filatelistycznej okresowo jest wyłączony. Mamy nadzieję,  że uporamy się ze zmianami w krótki czasie i będziemy lepiej służyć polskiej filatelistyce.

Marzanna Dąbrowska - pożegnanie

Z olbrzymim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci śp. Marzanny Dąbrowskiej, wybitnej graficzki, m.in. projektantki znaczków pocztowych.

Wiadomość ta spadła na nas jak grom z jasnego nieba, niespodziewana, zaskakująca. Nie mogłem w nią uwierzyć ale niestety została potwierdzona. 
Filatelistyka polska i nie tylko straciła osobę wybitną, projektantkę licznych emisji Poczty Polskiej oraz poczt innych krajów. Marzanna była osobą bardzo przyjazną, otwartą na ludzi, chętną do rozmowy i pomocy.

Czytaj więcej...

Wykład S.Jakucewicza dostępny na kanale i-KF w YouTube

Miło jest nam poinformować, że 3. wykład cyklu Wykłady Laureatów Medalu za Zasługi dla Rozwoju Publikacji Filatelistycznych zatytułowany Bazy Rybackie. Korespondencja ze statków baz do Polski, który przedstawił 17.11.br. Stefan Jakucewicz jest już dostępny na naszym kanale w YouTube. Zapraszamy do zapoznania się z zapisem. Komentarze są mile widziane.

Czytaj więcej...

Szczególne wyróżnienia dla Stefana Petriuka

Stefan Petriuk, członek i ekspert Polskiego Związku Filatelistów (PZF), przewodniczący Bundesarbeitsgemeinschaft Polen e.V. w BDPh (Federalnej Grupy Roboczej Polska w Niemieckim Związku Filatelistów)  otrzymał 2 szczególnie ważne wyróżnienia. Stefan zalicza się do grona Przyjaciół i-KF. Od samego powstania naszego Koła aktywnie wspiera naszą działalność.

 

 

 

Czytaj więcej...

Biblioteka - 19. aktualizacja zasobów w 2021 r.

Dzisiaj udostępniamy kolejną, 19. w bieżącym roku, aktualizację Cyfrowej Biblioteki Literatury Filatelistycznej, inicjatywy i-KF, którą realizujemy nieustannie od 2016 roku. W dalszym ciągu realizujemy naszą misję, dbamy o podnoszenie wiedzy oraz popularyzacje filatelistyki.

Czytaj więcej...

Wykład R.Prange dostępny na kanale i-KF w YouTube

Miło jest nam poinformować, że 2. wykład cyklu Wykłady Laureatów Medalu za Zasługi dla Rozwoju Publikacji Filatelistycznych zatytułowany Ewolucja filatelistyki tematycznej, który przedstawił 3.11.br. Ryszard Prange jest już dostępny na naszym kanale w YouTube. Zapraszamy do zapoznania się z zapisem. Komentarze są mile widziane.

Czytaj więcej...

Mongolia 1878-1937, cz.4

Kontynuujemy prezentację niezwykle ciekawego eksponatu z zakresu historii poczty. Stefan Petriuk, wystawca i ekspert filatelistyczny, od lat wystawia z powodzeniem eksponat zatytułowany "Mongolia 1878-1937". Dzięki Jego uprzejmości, ponad dwa miesiące temu. rozpoczęliśmy przedstawianie eksponatu w wersji wystawianej na XXII Ogólnopolskiej Wystawie Filatelistycznej Poznań 2018, gdzie za ten eksponat otrzymał medal Z (88 pkt).

Czytaj więcej...

Jesteś tutaj: START | STRONA GŁÓWNA