Wraz z rozpoczęciem kolejnego roku szkolnego, dokonujemy już po raz 13. w bieżącym roku aktualizacji zasobów Cyfrowej Biblioteki Literatury Filatelistycznej.
W okresie od poprzedniej aktualizacji zasobów Biblioteki udało się nam pozyskać kilka bardzo ciekawych pozycji, które udostępniamy.
Czytelnik znajdzie w dziale Wydawnictwa książkowe opracowanie pt. Ilustrowany podręcznik i katalog polskich znaczków pocztowych wydane w roku 1920 staraniem Biura Filatelistycznego W. Lichtensteina w Łodzi oraz kolejny rozdział monografii Pana Adama Głowacza poświęcony tym razem poczcie balonowej w Krakowie i we Lwowie. Pierwszą z wymienionych pozycji udostępniamy dzięki uprzejmości Kolegi J. Auleytnera.
W dziale Czasopisma polskie zamieściliśmy, dzięki uprzejmości Pana W. Farbotko, komplet zeszytów wydawanego w latach 1938-1939 czasopisma Łącznik Filatelistyczny. Chcemy wyjaśnić, że udostępniane zeszyty powstały poprzez skanowanie kserokopii zeszytów tego czasopisma i odzwierciedlają skan kserokopii.
Jednocześnie dokonaliśmy aktualizacji Spisu literatury w części dotyczącej polskich czasopism wydawanych w okresie II RP. Aktualizację zawdzięczamy Panu W. Farbotko.
Wszystkie nowości oznaczyliśmy tradycyjnie znakiem . Serdecznie zapraszamy do odwiedzania naszej strony i pozostania na niej! Zasoby dostępne w Cyfrowej Biblioteki Literatury Filatelistycznej są przeogromne, każdy znajdzie w niej coś ciekawego dla siebie.
Jednocześnie zapraszamy do współpracy. Jeśli ktoś ma materiały w wersji cyfrowej i byłby skłonny się nimi podzielić to prosimy o kontakt i.kolo.pzf@gmail.com. Jeśli ktoś ma czas i chce popracować w ramach Biblioteki, dla wspólnego dobra polskiej filatelistyki, także prosimy o kontakt. Jednocześnie informujemy, że w najbliższym czasie nasza aktywność w zakresie Biblioteki będzie bardzo ograniczona. Z żalem muszę przyznać, że liczba BIORCÓW, czyli tych, którzy pobierają materiały z Biblioteki jest wielokrotnie większa od liczby tych, którzy chcą ją wesprzeć.
Być może to sygnał, że pomysł jest chybiony i należy zmienić naszą politykę odnośnie dostępu do zasobów. Może powinien być odpłatny?