Nie ustajemy w rozwoju Cyfrowej Biblioteki Literatury Filatelistycznej, inicjatywy i-KF. Nadal działamy na rzecz rozwoju polskiej filatelistyki stwarzając możliwość samokształcenia się. Liczba użytkowników odwiedzających Bibliotekę świadczy o tym, że podjęta przed laty decyzja o rozpoczęciu tego projektu była słuszna.
Chociaż pracy jest sporo a grupa osób zaangażowanych w tworzenie Biblioteki jest niezwykle skromna nie poddajemy się. Uważamy bowiem, że chociaż niektórzy nie doceniają ani naszej pracy ani jej znaczenia dla polskiej filatelistyk, to bez dostępu do zasobów bibliotecznych poziom wiedzy filatelistycznej może ulec obniżeniu i w perspektywie kilku lat może być czynnikiem hamującym rozwój filatelistyki w Polsce. Żałujemy, że ten ważny w naszej opinii projekt jest ważnym tylko dla nas i niewielkiej grupy osób nas wspierających. Niestety brak od szeregu miesięcy jakiegokolwiek wsparcia ze strony Związku działa demobilizująco a brak środków jest wręcz porażający.
W dziale Czasopisma polskie dokonaliśmy aktualizacji bazy spisów treści o spis najnowszego zeszytu Przeglądu Filatelistycznego Fischera (2021/6). Uważny użytkownik dostrzeże także udostępnienie kolejnego kompletnego rocznika Przeglądu Filatelistycznego. Tym razem czas przyszedł na rocznik 2018. Kolejny rocznik mamy nadzieję, że udostępnimy wkrótce.
Klub Znaki Polecenia wydał kolejny zeszyt Świata Erek, który udostępniamy wraz ze spisem jego treści. Nowo powstały Klub TEMATYK nie ustaje w staraniach aby propagować wiedzę na temat filatelistyki tematycznej. Koledzy z TEMATYKA wydali ostatnio 2 kolejne zaszyty swojego czasopisma. Ich spisy treści udostępniamy dzięki uprzejmości Kolegi Ryszarda Prange.
Ponadto w tym dziale pojawiły się 2 nowe czasopisma. Dzięki zaangażowaniu Kolegi Stefan Jakucewicza udostępniamy 4 pierwsze zeszyty Biuletynu Klubu Marynistów wydawanego w Gdyni od drugiej połowy lat 60-tych XX w. Także dzięki Koledze Stefanowi do Biblioteki dołączył Filatelista Tematyk C, wydawany przez ówczesny Okręg Gdański w latach 1977-1988. W dzisiejszej odsłonie pierwszych 10 zeszytów. Kolejne zeszyty obu marynistycznych czasopism wkrótce. Już teraz zapraszamy Kolegów "Tematyków" do współpracy nad utworzeniem bazy spisów treści obu nowych czasopism. Czekamy na chętnych!
W dziale Dokumentacje pocztowe udostępniamy kompletny rocznik Dziennika Urzędowego Min. Poczt i Telegrafów z 1921 roku a także Katalog druków Min. Poczt i Telegrafów z 1935 roku.
Wszystkie nowości oznaczyliśmy tradycyjnie znakiem . Serdecznie zapraszamy do odwiedzania naszej strony i pozostania na niej! Zasoby dostępne w Cyfrowej Biblioteki Literatury Filatelistycznej są przeogromne, każdy znajdzie w niej coś ciekawego dla siebie.