Udostępniamy 3. w bieżącym roku, aktualizację Cyfrowej Biblioteki Literatury Filatelistycznej, inicjatywy i-KF, którą realizujemy nieustannie od 2016 roku. W ten sposób dbamy o podnoszenie wiedzy oraz popularyzacje filatelistyki. Jak wielu członków związku działamy aktywnie na rzecz polskiej Filatelistyki i PZF.
W dziale Czasopisma polskie udostępniamy kolejne zeszyty Biuletynu Klubu Marynistów. Dzięki staraniom Kolegi Stefana Jakucewicza możliwe było udostępnienie zeszytów od 19 do 28 tego bardzo specjalistycznego biuletynu oraz zeszyt zawierający spis treści Biuletynu od nr 1 do 21. Zeszyt nr 28 był ostatnim zeszytem wydanym w latach 70-tych ub. wieku przez Klub Marynistów. Wkrótce udostępnimy 6 zeszytów Biuletynu Informacyjnego Klubu Marynistów wydawanego w latach 90-tych.
Poza tym w tym samym dziale udostępniliśmy najnowszy zeszyt Świata Erek wraz z spisem jego treści. Dokonaliśmy aktualizacji bazy tytułów o 2 kolejne zeszyty Przeglądu Filatelistycznego Fischera (2021/12 i 2022/1).
Jednocześnie informujemy, że redakcja Filatelisty przekazała nam najnowszy zeszyt związkowego czasopisma (Filatelista 2022/2) w wersji cyfrowej. Dzięki temu możliwe będzie w przyszłości udostępnienie tego zeszytu w Bibliotece. Jednocześnie redaktor Filatelisty odmówił przekazania nam spisu treści tego zeszytu w formacie obowiązującym od 2016 roku. Standaryzowany format pliku zawierającego spis treści umożliwia szybką aktualizację bazy artykułów. Redaktor Filatelisty poinformował nas, że nie zamierza przygotowywać spisu treści w standardzie umożliwiającym aktualizację bazy. Zasugerował abyśmy dostosowali się do przyjętego przez Niego niestandaryzowanego formatu. Decyzja redaktora bardzo nas dziwi, gdyż w ten sposób niszczy się efekt wieloletniej pracy nad Cyfrową Biblioteką. Oczekiwanie abyśmy dodatkowo poświęcali swój czas na pisanie "inteligentnego" skryptu, który dostosuje się do zmieniającego się z numeru na numer formatu spisu treści przygotowywanego przez redaktora Filatelisty jest przejawem lekceważenia naszej pracy, którą w przeciwieństwie do redaktora Filatelisty wykonujemy całkowicie honorowo, dla dobra wspólnego, PZF oraz sympatyków filatelistyki. Z przykrością stwierdzamy, że jest to kolejny przejaw braku szacunku dla naszej bezinteresownej pracy nad Biblioteką ze strony niektórych prominentnych przedstawicieli ZG PZF. Widać, że jeśli coś jest bezpłatne to zdaniem wielu ludzi nie ma wartości i nie należy tego szanować.
Wszystkie nowości oznaczyliśmy tradycyjnie znakiem . Serdecznie zapraszamy do odwiedzania naszej strony i pozostania na niej! Zasoby dostępne w Cyfrowej Biblioteki Literatury Filatelistycznej są przeogromne, każdy znajdzie w niej coś ciekawego dla siebie.