Internetowe Koło Filatelistów informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka).
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie przez nas cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat można znaleźć w naszej Polityce prywatności.

 

Font Size

SCREEN

Profile

Menu Style

Cpanel

Co dał i-KF Mi i PZF w okresie 10 lat swojej działalności, głos 2. JUBILEUSZ - 10-lecie Koła

Na opublikowany na stronie apel o przesłanie nam tekstów związanych z 10-lecie funkcjonowania i-KFu otrzymaliśmy ich kilka. Niespełna 2 tygodnie temu rozpoczęliśmy ich publikowanie. Dzisiaj zapraszam do zapoznania się z tekstem otrzymanym jako drugi, choć w stosunku do tekstu "pierwszego", ten "drugi" dotarł do nas zaledwie kilka minut później.

 Oj, jak szybko się starzejemy …? To było wydaje się tak niedawno, a największemu kołu filatelistycznemu w Polsce stuknęło już 10 lat! To niby w historii niewiele, a jednak.
    Wśród hobbystów z PZF to ewenement, że powstało nowe koło (kiedy inne są likwidowane) i stale rozwija swoją działalność (kiedy inne zapadają w marazm i następnie giną) oraz zrzesza się w nim coraz więcej członków (kiedy ilość członków i struktury PZF karłowacieją i niektórzy wręcz pytają, kiedy ktoś wyprowadzi sztandar i zgasi światło). Przynależność do dowolnego Koła w Polsce jest dobrowolna i każdy sam dokonuje wyboru, gdzie i z kim mu po drodze. Do Koła i-KF należą filateliści z wszystkich zakątków Polski, a niekiedy również z zagranicy.
   Pierwszy członek na ewidencję Koła został zapisany 20.04.2012. Z pierwszych dziesięciu członków założycieli, do Koła nadal należą:  Wiesław Kostka (nr 1), Mirosław Miętus (nr 5), Maciej Kostecki (nr 7) oraz Magdalena M. Jabłońska (nr 9). Przez dekadę na listę członków Koła wciągnięto 207 osób. Niestety, 48 naszych członków zrezygnowało z przynależności do PZF. We wszystkich Okręgach w Polsce tendencja jest zgoła odwrotna; mniej członków zapisuje się, a więcej rezygnuje z członkostwa w związku. Na przełomie obecnego roku nasze Koło liczy ponad 150 członków! Jest to jedno z największych kół w Polsce, liczebniejsze, niż niektóre Okręgi czy Oddziały.
    Spotkania wymienne i organizacyjne w innych kołach bywają sporadyczne i nudne. My spotykamy się 24/7. Nasza witryna internetowa jest nie tylko miejscem naszych spotkań wirtualnych, ale też zbiornicą ważnych informacji, publikacji oraz wiadomości filatelistycznych. Ta strona internetowa jest ciągle żywa; od wielu lat kilka razy w tygodniu znajdujemy na niej coś nowego. Wielu czytelników z całego świata odwiedza naszą stronę, choć nie są naszymi członkami. Jest to najbardziej aktywna propaganda dobrej, ambitnej filatelistyki polskiej! Uznanie dla tej działalności to między innymi nagrody międzynarodowe. Może z okazji jubileuszu uda się spotkanie w realu w należącej do naszego Okręgu kamienicy na starówce w Gdańsku.
    Skupiamy dwie grupy członków. Większość z nich pozostaje incognito bawiąc się naszym wspólnym hobby w zaciszu domowym.
    Najważniejszymi są ci, którzy w swoim terenie nie mają szansy kontaktu z kołami terenowymi. Mimo, że sam abonament mogą kupować w sklepach internetowych lub urzędach pocztowych, to jednak oni pragną czegoś więcej. Chcą być w naszej grupie, cenią sobie nasze towarzystwo, chcą współpracować i korzystać z owoców naszej wspólnej działalności, chcą się uczyć prawdziwej filatelistyki. Z biegiem czasu i ich aktywności nazwiska ich publikujemy na stronie internetowej z podziękowaniami za działanie.
    Drugą grupę stanowią członkowie bardziej aktywni na arenie Koła, całej Polski oraz szeroko poza jej granicami. Nie podajemy ich nazwisk, bo jest ich zbyt wiele. Grupujemy licznych członków PAF (w tym będących w jej władzach) oraz licznych zagranicznych towarzystw filatelistycznych. Należą do nas liczni znani wystawcy, zdobywcy najwyższych wyróżnień na wystawach krajowych i światowych. Wielu naszych członków jest aktywnymi publicystami oraz autorami wielu ważnych książek filatelistycznych. Żadne inne koło, ani okręg nie posiadają tylu czynnych ekspertów filatelistycznych oraz osób kształcących się i aspirujących do tego grona. Nasi członkowie są również działaczami związkowymi na terenie Koła oraz władz centralnych PZF i kapituł, kolegiów, zespołów itp. Grupa (ciągle zbyt wąska) wspiera naszego szefa w największym trwałym dziele Koła. Powstała i rozwijana BIBLIOTEKA filatelistyczna nie znajduje poważnej konkurencji w świecie!
    Poza pracą podobną do prowadzonej w innych kołach w Polsce (składki, abonamenty, winietki pseudoznaczków itp.), nasi działacze robią dużo więcej. Członkowie Zarządu Koła zmieniali się przez ostatnie 10 lat.
    Nasze Koło posiada artystyczne logo. Każdy członek Koła otrzymuje (poza legitymacją) Kartę Klubową wyglądającą jak karta bankomatowa z numerem członkostwa i logiem Koła. Na jubileusze 5-lecia oraz 10-lecia przynależności do nas gratyfikujemy członków pamiątkami filatelistycznymi. Posiadamy własny Skład Filatelistyczny, w którym walory filatelistyczne od darczyńców pozwalają na organizowanie również innych nagród. Coroczne konkursy publicystyczne na naszej stronie internetowej owocują w nowe cenne publikacje. Opinie naszych członków w wielu kwestiach są ważne i najważniejsze dla wszystkich filatelistów w Polsce.
    Pilnie dbamy, aby nasi członkowie otrzymywali odznaki i wyróżnienia związkowe. Wiele innych kół i okręgów zapomniało o tej powinności i nowi członkowie z Polski trafiają do nas z wieloletnimi zaniedbaniami uznania ich przynależności i aktywności. Niestety, z powodu małostkowości i źle rozumianych ambicji, nie zawsze władze związku akceptują nasze wnioski o należne uznanie. Nie patrzmy na to. Róbmy swoje, nadal dla wszystkich, nawet dla tych, którzy nie są nam przyjaźni. Docierające do nas różne opinie z kraju są wymowne! Dziękujemy też za darowizny, odpisy 1% podatku. Choć pracujemy społecznie, to nasza rozbudowana działalność dla nas wszystkich wymaga stale ponoszenia różnych wydatków. Niestety, nie zawsze związek staje na wysokości swego zadania…

    Zapraszamy wszystkich w nasze szeregi! Chodź i obficie korzystaj z naszej pracy dla Ciebie. Chodź i pracuj razem z nami dla innych. ZAPRASZAMY!!!

Jesteś tutaj: START | DYSKUSJE O ZWIĄZKU | Co dał i-KF Mi i PZF w okresie 10 lat swojej działalności, głos 2. JUBILEUSZ - 10-lecie Koła