Font Size

SCREEN

Profile

Menu Style

Cpanel

Eksponat - Początki Poczty Polskiej w Niepodległej Polsce 1918–1920, cz.3

Dzisiaj prezentujemy część 3. eksponatu prof. J. Auleytnera pt. "Początki Poczty Polskiej w Niepodległej Polsce 1918–1920". Ponieważ zgodnie z deklaracja właściciela eksponatu nie będzie on już więcej publicznie wystawiany zachęcamy do zapoznania się z jednym z najlepszych eksponatów w klasie HP dotyczącym początków II RP.

Czytaj więcej...

Eksponat - Początki Poczty Polskiej w Niepodległej Polsce 1918–1920, cz.2

Trwa prezentacja eksponatu prof. J. Auleytnera pt. "Początki Poczty Polskiej w Niepodległej Polsce 1918–1920". Dzisiaj udostępniamy część 2. Ponieważ zgodnie z deklaracja właściciela eksponatu nie będzie on już więcej publicznie wystawiany zachęcamy do zapoznania się z jednym z najlepszych eksponatów w klasie HP dotyczącym początków II RP.

Czytaj więcej...

Eksponat - Początki Poczty Polskiej w Niepodległej Polsce 1918–1920, cz.1

Zgodnie z wcześniejszą informacją w dniu dzisiejszym rozpoczynamy prezentację eksponatu prof. J. Auleytnera pt. "Początki Poczty Polskiej w Niepodległej Polsce 1918–1920". Ponieważ zgodnie z deklaracja właściciela eksponatu nie będzie on już więcej publicznie wystawiany zachęcamy do zapoznania się z jednym z najlepszych eksponatów w klasie HP dotyczącym początków II RP.

Czytaj więcej...

Pomyłki… pomyłki. List do Nowej Cerkwi z 1881 roku

5 maja 1881 roku Powiatowy Nadzór Budowlany w Tczewie wysłał do proboszcza Tolki’ego w Neukirch pismo dotyczące budowy nowej szkoły. List ten dotyczył doradztwa budowlanego, ale nie był urzędowym pozwoleniem na budowę (zapewne urzędnik budowlany doradzał „po koleżeńsku” inwestorowi).

Czytaj więcej...

Trójkąt trzech ceszarzy. spekty kolejowo-filatelistyczne, cz.3

W końcu maja odbyła się w Ciechocinku XXIX Konferencja Naukowa Polskiej Akademii Filatelistyki pt. "Poczta Polska w okresie międzywojennym II Rzeczypospolitej". Była to pierwsza konferencja PAF po, spowodowanej pandemią, 2-letniej przerwie.

Czytaj więcej...

Jesteś tutaj: START | Historia poczty