- Szczegóły
- Autor: Piotr Pelczar
Po przejęciu przez Polskę części terenów Górnego Śląska zaistniała konieczność unormowania taryf pocztowych. Wcześniej obowiązywały taryfy niemieckie, od 19.06.1922 do 30.04.1923 taryfy pocztowe odrębne dla tego terenu, zaś od 1.05.1923 wprowadzono polską taryfę, już wcześniej od 1.04.1923 obowiązującą w pozostałej części Polski. Autor nie jest fachowcem od taryf, zainteresowanych szczegółami odsyłamy do obszernej pracy [1].
- Odsłon: 5225
