Font Size

SCREEN

Profile

Menu Style

Cpanel

Filatelistyczny prezent - Foldery, cz.19

Rok bieżący jest m.in. rokiem, w którym Poczta Polska, nasz narodowy emitent, obchodzi 460 rocznicę ustanowienia przez króla Zygmunta II Augusta pierwszego stałego połączenie pomiędzy Krakowem a Wenecją. Uznaje się, że swoją decyzją król rozpoczął działanie poczty w Rzeczpospolitej Obojga Narodów.

Czytaj więcej...

Filatelistyka i turystyka - budynki poczt na Kaszubach, cd

Trwają wakacje, czas urlopów, który sprzyja podróżowaniu. Będąc w ostatnich dniach na wycieczkach po północnej Polsce kontynuowałem odszukanie w miastach regionu budynków pocztowych i ich fotograficzne udokumentowanie.

Czytaj więcej...

Filatelistyka i turystyka - budynki poczt na Kaszubach

Trwają wakacje, które w tym roku są wyjątkowo upalne. Jest czas urlopów, który sprzyja podróżowaniu. Będąc w ostatnich tygodniach na wycieczkach po Kaszubach postanowiłem odszukać w miastach regiony budynki pocztowe i udokumentować je fotograficznie.

Czytaj więcej...

Zamorska Wymiana Poczty

Pochodzący z połowy lat 20-tych XX w. budynek poczty morskiej mieści się w gdańskim porcie, przy obecnej ulicy Chodackiego 26. Sam budynek został zaprojektowany przez inż. arch. Czesława Świałkowskiego, autora wielu budynków w międzywojennym Gdańsku. Był on m.in. zaangażowany w projektowanie budynków

Czytaj więcej...

Historia pewnej kartki

Uważne przeglądanie popularnego, z pozoru mało wartościowego materiału, może prowadzić do wielu interesujących odkryć filatelistycznych. Najczęściej są to drobne ciekawostki, które pomimo stosunkowo niewielkiej wartości materialnej cieszą oko i mogą być powodem dumy szczęśliwego znalazcy. Czasem jednak "ciężar gatunkowy" znaleziska zaskakuje swoimi rozmiarami...

Czytaj więcej...

Jesteś tutaj: START | Ciekawostki